Dalyje šalies mokyklų vyks įspėjamasis pedagogų streikas

dalyjeDalyje šalies švietimo ir ugdymo įstaigų penktadienį vyks dviejų valandų įspėjamasis pedagogų streikas.

Anot Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS), įspėjamajame streike ketina dalyvauti apie 5 tūkst. pedagogų 228 ugdymo įstaigose – tiek mokyklose, tiek darželiuose ar ugdymo centruose. 

LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko duomenimis, Vilniuje streikuos 33 švietimo įstaigos, Klaipėdoje – 44, Alytuje – 17, Panevėžyje – 20, Kaune – dalis pedagogų trijose įstaigose. Anot A. Navicko, Kauno pedagogai visuomet yra mažiau aktyvūs. 

Kauno savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Ona Gucevičienė teigė, kad didžioji dalis miesto pedagogų streikuoti neketina.

Iš maždaug 4800 šiame Kaune dirbančių pedagoginių darbuotojų, tik apie 40 iš jų planuoja prisidėti prie poros valandų streiko trijose ugdymo įstaigose. 

Anot LŠDPS, įspėjamojo streiko metu mokytojai galės užsiimti veikla, kurią patys nusimatę. 

Kai kuriose mokyklose penktadienį dėl streiko ugdytiniams nevyks pirmosios dvi pamokos, kai kur šią dieną ugdymo procesas bus rengiamas nuotoliniu būdu. 

LŠDPS reikalauja atlyginimus nuo rugsėjo didinti 20 proc., nuo kitų metų sausio – dar 30 proc., klasėse mažinti mokinių skaičių ir kita.

Švietimo ministras Gintautas Jakštas teigia, kad mokytojams atlyginimai buvo didinami, kaip sutarta, nuo sausio, o nuo rugsėjo kelti nėra galimybės.

„Nuo rugsėjo suprantate, kad didinti negalime, mokytojams atlyginimai buvo didinami nuo sausio, didinta tiek, kiek susitarta. Biudžetas planuojamas ne pusmečiui, o metams, todėl planuojama, kad kitais metais būtų du didinimai“, – šią savaitę Seime kalbėjo ministras.

Jo teigimu, ministerija siūlymus dėl algų galės pateikti kitą savaitę.

Nepavykus sutarti dėl reikalavimų iki rugsėjo pabaigos LŠDPS ketina surengti ir didesnės apimties streiką. 

Reikalavimus dėl mokytojų algų, mokinių skaičiaus klasėse bei kitų dalykų yra paskelbusi ir Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga. Ji taip pat neatmeta galimybės streikuoti.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode