Vairas
Kavaliauskas
E. Milešino profesinė sąjunga tikisi baigti derybas dėl didesnių atlyginimų mokytojams

baigtiEgidijaus Milešino vadovaujama  Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS) ketvirtadienį tikisi baigti derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) dėl didesnių atlyginimų mokytojams.

„Ketvirtadienį vyks derybinis posėdis, tikiuosi, kad paskutinis. Jei mes užbaigiam derybas, kolektyvinės sutarties projektas atiduodamas vertinti Socialinės apsaugos ir darbo ir Finansų ministerijoms, po jų verdikto pirmadienį mes dar turėsim savo tarybos posėdį, ir tada, jei viskas tvarkoj, bus sutarta, kada pasirašoma atnaujinta sutartis“, – BNS sakė E. Milešinas.

Pasak profesinės sąjungos vadovo, pirmadienį taip pat paaiškės, ar organizacijos vienijami mokytojai skelbs streiką, kaip nuo penktadienio planuoja kita mokytojus subūrusi – Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė – sąjunga.

„Pagal mūsų įstatus, taryba priima sprendimą (dėl streiko – BNS), posėdis numatytas pirmadienį, kaip ir esu sakęs, mes iki rugsėjo pabaigos turim baigt derybas ir pirmadienį posėdyje taryba vertins, ar tenkina priimti susitarimai, ir tada bus priimtas sprendimas“, – teigė E. Milešinas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas siūlo algas mokytojams kelti kitąmet dviem etapais: iš viso 21 proc., iš jų 10 proc. – nuo rugsėjo. 

Taip pat sutarta nuo kitų metų rugsėjo mažinti klases. Pagrindiniame ugdyme savivaldybės galėtų susimažinti maksimalų klasės dydį nuo 30 iki 26 mokinių, pradiniame – nuo 24 iki 22 mokinių.

Ministerijos pasiūlymai netekina Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, vadovaujamos Andriaus Navicko. Ši profesinė sąjunga nuo šio penktadienio ketina rengti ilgalaikį streiką, mėnesio trukmės protesto akcijas prie Vyriausybės.

Vyriausybė yra įsipareigojusi, kad kitąmet pedagogų atlyginimai turi pasiekti 130 proc. šalies atlyginimų vidurkio. 

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode