Vairas
Kavaliauskas
Kazlų Rūdoje atidaryta karinė stovykla „Jonas“

jonasKazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje pirmadienį oficialiai atidaryta nuolatinė Lietuvos ir sąjungininkų kariams skirta modulinė stovykla „Jonas“.

Naujojoje stovykloje galės įsikurti 600–800 karių.

„Aš pabrėžčiau žodį „nuolatinė“. Per pastaruosius kelerius metus yra įrengtos trys nuolatinės ir viena laikina stovykla. Būtent šios nuolatinės stovyklos užtikrina mums, kaip priimančiai šaliai, kitų šalių paramą. Nes priimti pustrečio tūkstančio karių, jeigu prireiktų, būtų naudojamos šios stovyklos“, – renginyje sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Ceremonijoje taip pat dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys, Mokymo ir doktrinų valdybos vadas Modestas Petrauskas, kiti Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai.

„Ši stovykla, kaip ir kitos, prisidės prie sąjungininkų greitesnio ir sklandesnio priėmimo, (...) prie Lietuvos saugumo, gynybinių pajėgumų stiprinimo“, – sakė M. Petrauskas.

Pasak jo, šiuo metu stovykloje tarnaus šauktiniai.

Kaip skelbia ministerija, pradžioje čia gyvens apie 400 šauktinių. Stovykloje įrengti gyvenamieji, darbo, poilsio, bei ir sanitariniai konteineriai, taip pat įvairios paskirties angarai: transporto remonto, sporto, maitinimo salė bei transporto technikos remonto depas.

Įrengtos ir atviros bei uždaros sporto aikštelės, inžineriniai tinklai, kietos dangos stovėjimo aikštelės, vandens ir nuotekų rezervuarai. Transporto saugojimui paruošta 15 tūkst. kv. metrų stovėjimo aikštelė, užtikrinanti galimybę kovinio bataliono išsidėstymui su 150 technikos vienetų.

Bendra investicijų į stovyklą vertė – 18,7 mln. eurų: aikštelių su inžineriniais tinklais atnaujinimas kainavo beveik 8 mln. eurų, apie 10 mln. eurų – konteinerių, angarų įrengimas.

Pasak ministerijos, spartus ir kokybiškas karinės infrastruktūros vystymas yra svarbus nacionalinio saugumo ir atgrasymo politikos stiprinimo aspektas.

Ministerijos duomenimis, į  Lietuvos kariuomenė infrastruktūrą yra investuojama apie 10 proc. gynybos biudžeto ir ši dalis pastaraisiais metais reikšmingai auga. Šiuo metu vystoma apie 200 didesnių ir mažesnių projektų.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode