Jonavoje be tėvų augantys vaikai Kalėdas sutiks naujuose namuose

vaikunamasJonavos rajono savivaldybėje nebeliko institucinės vaikų globos – septyni be tėvų augantys jaunuoliai iš Vaiko ir šeimos gerovės centro persikėlė į naują gyvenamąjį namą Panerių gatvėje.

Bendruomeninių globos namų gyventojus su įkurtuvėmis pasveikino savivaldybės vadovai, socialinių, švietimo ir kitų rajono įstaigų atstovai.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau vaikų atranda vietą globėjų namuose, todėl institucinė globa Jonavoje tapo nebeaktuali, – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius. – Linkiu vaikams šiuose namuose užaugti stipriems ir savarankiškiems, kad vėliau mokėtumėte kurti savo gyvenimus patys ir galėtumėte padėti kitiems“.

Vaikai bendruomeniniuose globos namuose gyvena prižiūrimi socialinių pedagogų, o savaitgalius ir atostogas praleidžia pas globėjus.

Tokios bendruomeninės paslaugos, skirtingai nei institucinė globa, tėvų netekusio vaiko ar žmogaus su negalia gyvenimą daro labiau visavertį, geriau užtikrina jo orumą, ugdo pasitikėjimą savimi ir leidžia aktyviai dalyvauti visuomenės veikloje.

Savivaldybės administracija iš pradžių planavo gyvenamąjį namą vaikams nupirkti, tačiau net septynis kartus vykdant pirkimo procedūras, nebuvo gauta nė vieno pasiūlymo arba pasiūlytas variantas neatitiko nustatytų reikalavimų.

Tuomet nuspręsta pastatyti naują gyvenamąjį namą, ji pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, nupirkti baldus ir visą reikalingą įrangą.

Bendruomeniniai vaikų globos namai Jonavoje pastatyti įgyvendinant projektą „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra". Šį projektą Jonavos rajono savivaldybė įgyvendino kartu su partneriais „Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centras" ir asociacija „Bukonių krašto šeimos namai".

Projektas finansuotas Europos Sąjungos fondo lėšomis, jo vertė siekia 553 tūkst. eurų.

Pagal tą patį projektą Jonavos r., Bukonių sen., Liepių kaime jau įkurtas Vaikų dienos centras, kuriame dienos socialinės priežiūros paslaugas gauna 10 vaikų.

Bendruomeniniai vaikų globos namai Panerių gatvėje yra antrieji tokie namai Jonavos rajone.

Pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai 2017 m. įsteigti Kulvoje, atnaujinus ir pritaikius buvusio lopšelio-darželio patalpas.

A. Reipos nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode