Vairas
Kavaliauskas
Už laiku nediagnozuotą klausos sutrikimą poliklinika pacientei sumokės 20 tūkst. eurų

klausosUž laiku nediagnozuotą klausos sutrikimą Vilniuje veikianti Centro poliklinika pacientei turės sumokėti 20 tūkst. eurų.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo atmestas ieškovės – Centro poliklinikos pacientės – ieškinys šiai gydymo įstaigai dėl žalos jos sveikatai atlyginimo, ir ieškovei priteista neturtinė žala.

Kaip pranešė teismas, ieškovė kreipėsi į Centro poliklinikos otorinolaringologę dėl sutrikusios klausos vienoje ausyje, tačiau gydytoja, įvertinusi pacientės būklę ir atlikusi tyrimus, patologijos nenustatė.

Po dvejų metų pacientė vėl kreipėsi į Centro polikliniką, kur buvo nusiųsta pas tą pačią gydytoją, iš kurios pareikalavo siuntimo į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Konsultacijų polikliniką.

Šioje poliklinikoje pacientei buvo diagnozuotas dešinės ausies garsą suvokiančios sistemos pakenkimas, dešinės ausies neurosensorinis prikurtimas, o paskyrus magnetinio rezonanso tyrimą nustatytas nepiktybinis navikas, vėliau išoperuotas Santaros klinikose.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija nesutiko su pirmosios instancijos teismo išvada, kad sveikatos priežiūros paslaugos Centro poliklinikoje ieškovei buvo suteiktos tinkamai.

Bylą nagrinėjant Lietuvos apeliaciniame teisme paskirtos ekspertizės išvados, taip pat byloje esantys kitų specialistų paaiškinimai patvirtino, kad Centro poliklinikos otorinolaringologės veiksmai neatitiko sąžiningo, protingo, patyrusio bei atidaus profesionalo elgesio standarto.

Bylos duomenimis, gydytoja nepastebėjo ieškovės negalavimų, netinkamai surinko pacientės anamnezę ir netinkamai įvertino jos būklę, neskyrė šioje situacijoje reikiamų papildomų tyrimų, kitų specialistų konsultacijų, netaikė alternatyvių klausos sutrikimo matavimo metodų.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad tarp šių Centro poliklinikos gydytojos neteisėtų veiksmų ir pacientei po operacijos atsiradusios žalos egzistuoja priežastinis ryšys – laiku nustačius diagnozę buvo galima išvengti sunkių padarinių ar bent jau jų dalies ieškovės sveikatai.

„Įvertinus tai, kad ieškovei po operacijos klausa nebuvo atkurta, jai neabejotinai buvo sukelti neigiami dvasiniai ir fiziniai išgyvenimai, nepatogumai, padidėjo ribojimai užsiimti įprastine kasdiene bei laisvalaikio veikla, ji neteko galimybės užsiimti sportine veikla, konstatuota, kad ieškovei Centro poliklinika turės atlyginti 20 000 eurų neturtinę žalą“, – rašoma Apeliacinio teismo sprendime.

Taip pat atsižvelgta, kad pacientė dar yra pakankamai jauno amžiaus.

Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas įsiteisėjo jo priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius dar gali būti skundžiamas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode