Pusšimtis žmonių prie parlamento protestavo prieš Genocido centro reformą

piketasgenocidoSeimui ketvirtadienį ruošiantis priimti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) pertvarką, pusšimtis reformai besipriešinančių žmonių susirinko piketuoti prie parlamento.

Pikete dalyvavę žmonės laikė Lietuvos ir Nacionalinio susivienijimo partijos vėliavas, plakatus su užrašais „Laisva tauta – sava istorija“, „STOP Kremliaus ranka“, „LGGRTC savarankiškumas – Lietuvos išlikimo klausimas“.

Vyriausybė pritarė siūlymui Vilniaus sporto rūmuose įkurti memorialą žydams

memorVyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė darbo grupės siūlymui Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose ir jų teritorijoje įkurti memorialą žydams.

Kaip rašoma dokumente, darbo grupė siūlo senųjų Šnipiškių žydų kapinių vietoje ir dabartiniuose Vilniaus koncertų ir sporto rūmuose įkurti memorialą, skirtą Šnipiškių žydų kapinėms, jose palaidotų žmonių istorijai.

Ž. Pavilionis paskirtas Seimo vicepirmininku

pavilSeimo pirmininkės pavaduotoju antradienį paskirtas konservatorius Žygimantas Pavilionis.

BNS žiniomis, slapto balsavimo metu už Ž. Pavilionio kandidatūrą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 32, dešimt parlamentarų susilaikė.

I. Šimonytė mažų pajamų gavėjams siūlo ne drausti turtą, o tikėtis paramos

draustiStiprioms audroms Lietuvoje vis dažniau naikinant gyventojų turtą premjerė abejoja, ar mažas pajamas gaunantiems gyventojams apsimoka drausti nekilnojamąjį turtą (NT) nuo gamtos stichijų – šie žmonės mokėtų mažas įmokas, todėl gautų menkas išmokas. Ingrida Šimonytė mano, kad prasmingiau paramą suteiktų valstybė ar savivalda.  

Kryžkalnyje minima Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų diena

kariuomenKryžkalnyje esančiame Lietuvos partizanų memoriale pirmadienį bus minima Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų diena.

Tradicija tapusioje šventėje vyks Sausumos pajėgų vienetų rikiuotė, jos metu kartu su Lietuvos kariais ir kovinių vėliavų grupėmis dalyvaus šalyje dislokuotų sąjungininkų rotacinių pajėgų kariai, nurodo kariuomenė.

G. Nausėda bus inauguruojamas antrajai kadencijai prezidento poste

nauseda1Vilniuje penktadienį vyks antrai kadencijai perrinkto prezidento Gitano Nausėdos inauguracija.

G. Nausėdos inauguracija prasidės Seimo rūmų Kovo 11-osios Akto salėje, kur prezidentas prisieks būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas. Po to jis sakys inauguracinę kalbą.

E. Dobrowolska: prekių svorio ir kainos pokyčių rodymas – ne išeitis

pokyciuTeisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska sako neturinti idėjų, kaip sudrausminti prekybininkus, kurie už mažesnio svorio prekes nustato tą pačią kainą.

Ji baiminasi, kad įpareigojus prekybininkus nurodyti svorio ir kainos pokyčius prekė gali vis tiek pabrangti. Ministrės teigimu, tai parodė prancūzų pavyzdys.

EK: Lietuva – viena lyderių pagal viešąsias skaitmenines paslaugas

lyderiuPagal viešųjų skaitmeninių paslaugų kokybę Lietuva išlieka viena lyderių Europos Sąjungoje (ES), rodo Europos Komisijos (EK) atlikta 2024 metų skaitmeninio dešimtmečio pažangos vertinimo ataskaita, ketvirtadienį skelbia Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Anot EK ataskaitos, Lietuvos viešųjų skaitmeninių paslaugų kokybė per metus gerėjo 1 proc. – šalis pakilo iš 7-tos į 6-tą vietą tarp ES valstybių.

Pagal šį kriterijų lyderės yra Malta, Estija, Liuksemburgas, Islandija bei Suomija.

I. Šimonytė: mokyklų tinklo kūrime svarbiausias vaiko interesas

kurimeReaguodama į priekaištus dėl mokyklų tinklo kūrimo taisyklių, premjerė Ingrida Šimonytė ragina pirmiausia atsižvelgti į vaikų interesus.

„Čia klausimas yra ne apie tinklą, direktorius ar kažką. Čia yra klausimas apie tai kaip pasiekti geriausios naudos vaikam, ir geriausia nauda vaikam yra tada, kada yra galimybės vaikam rinktis, yra galimybės mokytis įvairių dalykų“, – ketvirtadienį per Vyriausybės pusvalandį Seime sakė I. Šimonytė.

Išstojant iš konvencijos, Lietuva pirkti kasetinių šaudmenų ketina kartu su sąjungininkais

ketinaRuošdamasi išstoti iš kasetinius šaudmenis draudžiančios konvencijos, Lietuva svarsto ateityje juos įsigyti per bendrus su sąjungininkais vyksiančius pirkimus.

Parlamentarai ketvirtadienį po pateikimo pritarė siūlymui denonsuoti minimą konvenciją ir toliau svarstys šį klausimą skubos tvarka.

Už šį siūlymą balsavo 99 parlamentarai, prieš buvo vienas, susilaikė trys Seimo nariai.

Perkeldamas ES direktyvą, Seimas priėmė Kibernetinio saugumo įstatymą

direkSeimas ketvirtadienį priėmė Kibernetinio saugumo įstatymo pakeitimus, jais numatomos teisinės priemonės bendram kibernetinio saugumo lygiui Bendrijos valstybėse narėse didinti.

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas yra sakęs, jog šiais pakeitimais į nacionalinę teisę perkeliama Europos Sąjungos (ES) Tinklų ir informacinių sistemų saugumo direktyva, kuri leis Lietuvoje sustiprinti kibernetinį saugumą – tikimasi, kad šis projektas padės sumažinti kibernetinių incidentų skaičių ir jų poveikį.

Ministerija: Baltijos šalys per artimiausias savaites praneš apie pasitraukimą iš BRELL

pasitraukimaBaltijos šalių elektros perdavimo sistemų operatoriai per artimiausias savaitės planuoja informuoti Rusiją ir Baltarusiją apie nepratęsiamą bendros su šiomis šalimis elektros sistemos sutartį (BRELL) ir pasitraukimą iš rusiškos elektros sistemos 2025 metų vasarį, trečiadienį pranešė Energetikos ministerija.

„Artimiausiomis savaitėmis Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai informuos kitas sutarties šalis apie bendrą sprendimą nepratęsti BRELL sutarties ir pasitraukti iš IPS/UPS sistemos 2025 metų vasarį“, – teigiama pranešime.

Vyriausybė skyrė 1 mln. eurų Ukrainai atstatyti po rusų smūgių sugriautą vaikų ligoninę

ligonineVyriausybė Ukrainai skyrė 1 mln. eurų atstatyti po Rusijos apšaudymo sugriautą vaikų ligoninę Kyjive.

„Dėl sušaudytos ligoninės Ukrainoje – gavome paramos prašymą dėl ligoninės atstatymo, norime pasiūlyti 1 mln. eurų skirti Ukrainos gyventojams, nukentėjusiems nuo Rusijos Federacijos karinės agresijos“, – Vyriausybės posėdyje sakė Finansų ministrė Gintarė Skaistė.

K. Navickas: rusiškų ir baltarusiškų grūdų problema išspręsta – jie nebeįvežami

rusiskuLietuvai birželį uždraudus įvežti nemažai rusiškų ir baltarusiškų žemės ūkio produktų, o Europos Sąjungai (ES) nuo liepos įvedus maksimalius muitus rusiškiems grūdams, ministras Kęstutis Navickas sako, jog pigesnių ir mažiau kokybiškų trečiųjų šalių grūdų bei pašarų importo į šalį problema išspręsta – jie į Lietuvą nebeįvežami.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode