Seimas atmetė siūlymą dėl pirmalaikių rinkimų

atmeteSeimas antradienį per pirmą balsavimą atmetė iniciatyvą rugsėjo 10 dieną rengti pirmalaikius Seimo rinkimus.

Už valdančiųjų konservatorių parengtą nutarimo projektą po pateikimo balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 61 ir aštuoni parlamentarai susilaikė. 

G. Šimkus: bankų mokėjimo krepšelis galėtų kainuoti 1 eurą

simkusSiūlydamas keisti pagrindinės mokėjimo sąskaitos reguliavimą Lietuvos bankas (LB) siekia, kad jos krepšelio kaina būtų prieinama daugeliui gyventojų, sako banko vadovas Gediminas Šimkus. Pasak jo, krepšelis, dabartiniais skaičiavimais, galėtų kainuoti maždaug 1 eurą. Tuo metu piniginę socialinę paramą gaunantiems žmonėms, kaip ir dabar, jis būtų perpus pigesnis, o socialinės pašalpos gavėjams siūloma jį teikti nemokamai.

Ministrė A. Bilotaitė: kova prieš seksualinį vaikų išnaudojimą stiprinama savivaldos, valstybės ir ES lygiu

savivaldTarptautinėje Vidaus reikalų ministerijos konferencijoje Lietuvos ir užsienio ekspertai, institucijų ir organizacijų atstovai diskutuoja dėl priemonių ir vieningo veiksmingesnio atsako į seksualinius nusikaltimus prieš vaikus. Konferencijoje pristatytos svarbios Europos Sąjungos iniciatyvos kovoje prieš vaikų seksualinį išnaudojimą, Interpolo ir Europolo organizacijų pastangos šioje srityje, ministerijų, teisėsaugos, savivaldos, nevyriausybinių organizacijų vykdomos priemonės ir siūlymai.

Kovai su vaikų seksualiniu išnaudojimu telkiamos plačios pajėgos

pajegosVidaus reikalų ministerija, siekdama sustiprinti valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų bendras pastangas kovoje su vaikų seksualiniu išnaudojimu, birželio 1 d. organizuoja tarptautinę nuotolinę konferenciją „Kaip apsaugoti vaikus nuo seksualinio išnaudojimo?“. Joje dalyvaus Europos vidaus reikalų komisarė Y. Johansson, Europos kibernetinių nusikaltimų centro vadovas E. Šileris, Interpolo generalinis sekretorius J. Stock, atsakingų institucijų ir organizacijų atstovai.

R. Stefančukas: Vilnius Ukrainai yra miestas gelbėtojas

gelbetojasVilnius yra ypatinga vieta Ukrainai, tai miestas gelbėtojas, todėl per čia vyksiantį NATO viršūnių susitikimą Ukraina tikisi aiškaus narystės plano, ketvirtadienį Seime sakė Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas.

M. Skuodis: pažadas įvykdytas – oro balionai sostinėje lieka

liekaŠalies vizitine kortele tapę karšto oro balionai Vilniuje ir Kaune išliks – tai užtikrinančias sąlygas nustato Lietuvos transporto saugos administracijos patvirtinta nauja karšto oro balionų skrydžių vykdymo tvarka, kuri įsigalios birželio 1 d. Bendradarbiaujant Susisiekimo ministerijai, AB „Oro navigacija“, Lietuvos orlaivių federacijai ir kitoms suinteresuotoms šalims, pavyko rasti kompromisą dėl skrydžių saugos užtikrinimo ir oro balionų skrydžių miestuose galimybės.

Akcijos „Saugom lydeką“ rezultatai: surengta per 600 reidų ir žala gamtai viršija 113 tūkst. eurų

gamtaiPer tris mėnesius trukusią akciją „Saugom lydeką“ Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai surengė 566 reidus ir tikrino tiek žvejus mėgėjus, tiek verslininkus. Per šį laikotarpį nustatyti 395 mėgėjų žvejybos pažeidimai ir 4 verslinės žvejybos pažeidimai, iš jų šiurkštūs – 66. Taip pat buvo išaiškinti 88 kito pobūdžio pažeidimai. 

Vilnius ir Kaunas – tarp 200 geriausių pasaulio miestų startuoliams

kaunasNaujausiame pasauliniame startuolių „StartupBlink“ indekse Lietuvos didmiesčiai gerokai šoktelėjo į viršų, o Kaunas ir Vilnius pateko į 200-uką. Lietuva bendrame sąraše užima 17-ą vietą, Europos Sąjungoje – 9-ą vietą. Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė neabejoja, kad šis indeksas tik patvirtina, jog Lietuva turi vieną greičiausiai augančių startuolių ekosistemų.  

Lietuva įtraukė 15 Rusijos Federacijos teisėsaugos darbuotojų į nepageidaujamų asmenų sąrašą

asmenu2023 m. gegužės mėn. Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio teikimu, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė į Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinį sąrašą įtraukė 15 Rusijos Federacijos teisėsaugos ir teismų sistemos darbuotojų, atsakingų už Rusijos Federacijos opozicijos politiko Vladimiro Kara-Murzos persekiojimą.

Lietuvoje lankosi Vokietijos prezidentas

vokietAntradienį į Lietuvą atvyksta Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris).

Vokietijos vadovas susitiks su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda, jie aptars dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, saugumo situaciją regione, paramą Ukrainai, pasirengimą liepą Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

Ruošiantis Vilniaus viršūnių susitikimui, VAT savo amato moko karius, kitus pareigūnus

amatoRuošiantis liepą Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui, Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT) savo amato moko į pagalbą pasitelktus karius, kitus vidaus reikalų sistemos pareigūnus.

„Mokiname visko: nuo važiavimo korteže, kaip vairuoti, iki to, kaip elgtis su delegacijų nariais, pasitelkiant juos, pavyzdžiui, į viešbučių apsaugą“, – BNS sakė VAT vadas Rymantas Mockevičius.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode