Kokias treniruotes rinktis, jei sportinius batelius ketinate autis pirmą kartą?

 

Naujųjų metų naktį pasižadėjote pradėti sportuoti, tačiau iki šiol nieko nesiėmėte, nes niekaip neišsirenkate sporto šakos? Tuomet ši informacija jums labai pravers!

Žmogus sukurtas judėti

„Sportuoti gali visi, nuo mažiausių iki senjorų, ir tai labai svarbu, nes sportuodami mes ne tik geriname savo fizinę būklę, bet gauname teigiamus emocinius potyrius, socializuojamės“, – sako sporto ir sveikatingumo centro „VS-Fitness“ reabilitacijos skyriaus vadovas kineziterapeutas Tadas Puzara.

Specialistų teigimu, fizinio aktyvumo situacija Lietuvoje kol kas nepavydėtina. Kūno kultūros ir sporto departamento užsakymu prieš pusmetį atlikto tyrimo duomenimis, mūsų šalyje sportuoja vos 60 proc. vyresnių nei 15 metų amžiaus žmonių. Ir tik 39 proc. tai daro mažiausiai kartą per savaitę, o 15 proc. ne tik nesportuoja, bet ir neužsiima jokia aktyvia fizine veikla.

Anot T. Puzaros, žmogaus kūnas sukurtas judėti ir ne veltui sportuojant išsiskiria laimės hormonai endorfinai.

Pradžia – vizitas pas specialistą

Nusprendus sportuoti, kineziterapeutas rekomenduoja aktyvų gyvenimą pradėti nuo apsilankymo pas specialistą, kuris įvertins bendrą organizmo būklę ir patars, kokį sportą rinktis ir į ką atkreipti dėmesį. „Gali būti, kad dėl įvykusių organizmo pokyčių kai kurių pratimų reikės vengti, galbūt ką nors mankštinti labiau. Kiekvienas esame individualus, o stačia galva pulti iš pasyvaus į aktyvų gyvenimą – ganėtinai dažna klaida, neretai pasibaigianti traumomis. Tačiau nieko nedaryti būtų dar didesnė klaida“, – sako T. Puzara.

Pasak specialisto, pas kineziterapeutą rekomenduotina kartais apsilankyti net intensyviai sportuojantiems, nes, tarkime, aktyviai sportuojantiems su treniruokliais, dėl netolygiai paskirstytų apkrovų skirtingoms raumenų grupėms, taip pat gali vystytis įvairios patologijos.

Sveikata.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode